W dzisiejszym meczu 29. kolejki Kipsta IV ligi, piłkarze Chemika Police odnieśli arcyważne zwycięstwo, pokonując drużynę Dąb Dębno rezultatem 2:1.

Spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 15:00, było pełne emocji i dynamicznej gry, a żółtozieloni wyszli zwycięsko, zapewniając sobie cenne trzy punkty. Niestety, początek spotkania nie był udany dla naszego zespołu. Już w 3. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Riku Fuji, który strzałem z ostrego kąta pokonał Adriana Piekutowskiego. Chemicy mieli swoje okazje do wyrównania, zwłaszcza po strzale Dominika Dąbrowskiego, jednak świetną interwencją popisał się bramkarz Dębna Jakub Banaś, skutecznie broniąc strzał naszego napastnika. Pomimo tego, żółtozieloni nie tracili wiary i konsekwentnie dążyli do odrobienia strat.

Po przerwie żółtozieloni ruszył do ataku z większą determinacją, a ich ciężka praca w końcu przyniosła efekty. W 72. minucie Karol Zarembski pokonał bramkarza Dębna i wyrównał stan meczu. Cała akcja rozpoczęła się od Dawida Szali, który rozpoczął składną kombinację, przekazując piłkę do niepilnowanego Kowalczyka. Ten rozpędził się na skrzydle i dośrodkował do niepilnowanego Zarembskiego, który bezbłędnie umieścił piłkę w siatce.  Mimo że gospodarze mieli swoje okazje, nie zdołali ich wykorzystać, a jeśli już zagrozili, Adrian Piekutowski, świetnie spisywał się na swojej pozycji, broniąc swoją bramkę skutecznie i pewnie. W decydującym momencie, w 3. minucie doliczonego czasu, policzanie przeprowadzili dynamiczną akcję, która zadecydowała o ostatecznym wyniku meczu. Dawid Szala, Dominik Dąbrowski i Daniel Kowalczyk stworzyli okazję, którą wykorzystał ten ostatni. Kowal znalazł się sam na sam z bramkarzem, zmylił go zwodem i skierował piłkę do pustej bramki. Chwilę później arbiter główny Piotr Bieniek zakończył zawody i policzanie mogli cieszyć się z bardzo cennych trzech punktów.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Bochan, Janicki, Białek(90' Kurek), Korzec, Ziółkowski(90’ Kamiński), Kowalczyk, Zarembski(82’ Figiel), Szala, Dąbrowski(93’ Kurzawa)

1:0 - 3 min Riku Fuji

1:1 - 72 min Karol Zarembski

1:2 - 93 min Daniel Kowalczyk