Chemik Police wygrał swój mecz kontrolny z Kluczevią Stargard 2:0, dzięki bramkom Daniela Kowalczyka i Dawida Szali.

Mecz rozpoczął się od niezłych okazji z obu stron, ale to Chemik był bliżej zdobycia bramki. W 24 minucie Daniel Kowalczyk otrzymał perfekcyjne podanie od Szali i z bliska pokonał bramkarza Kluczevi. Do przerwy Chemik schodził prowadząc 1:0, choć mógł mieć jeszcze wyższe prowadzenie, ale nieudane okazje Bienka i Dąbrowskiego zniweczyły te plany.

W drugiej połowie Chemik kontynuował swoją przewagę na boisku i kontrolował grę. W 77 minucie Dawid Szala udokumentował swoją dobrą formę, zdobywając drugą bramkę dla Chemika. Piłka po jego strzale wpadła do bramki, ustanawiając wynik 2:0. Kluczevia miała kilka szans na zdobycie kontaktowej bramki, ale dobry występ Piekutowskiego i Sobczaka w bramce Chemika uniemożliwił im to.

Wynik meczu pokazuje, że Chemik jest w dobrej formie przed nadchodzącymi rozgrywkami. Zdobycie dwóch bramek i zachowanie czystego konta to dobre osiągnięcie dla zespołu, który wygląda na gotowy do walki o dobre miejsca w tabeli. Mecz ten był dobrym testem dla Chemika, który pozwolił im na sprawdzenie swojej formy i na wyeliminowanie ewentualnych problemów przed sezonem.

Żółtozieloni przed meczem Pucharowym ze Świtem Szczecin rozegrają jeszcze jeden sparing. Pierwotnie Chemicy mieli zagrać z Gwardią Koszalin. Jednak ze względów finansowych policzanie zagrają w środę o godz. 19:30 na Stadionie przy ul. Piaskowej z Dąb Dębno. Serdecznie zapraszamy na mecz.

Chemik: Piekutowski(46’ Sobczak) – Dąbrowski(80’ Kurek), Bochan(46’ Korzec), Janicki, Białek(70’ Zarembski), Kowalczyk(46’ Ratajczyk), Bieniek(75’ Kamiński), Ziółkowski, Szala, Żelazowski(46’ Kurzawa), Andrzejewski

0:1 – 24 min Daniel Kowalczyk

0:2 – 77 min Dawid Szala