Piłkarze Chemika Police w swoim trzecim meczu sparingowym w ramach przygotowań do piłkarskiej wiosny pokonali na stadionie przy ul. Piaskowej Hutnika Szczecin 7:1.

W drużynie Hutnika doszło tej zimy do istnej rewolucji kadrowej. Z zespołu, który występował w rundzie jesiennej pozostało tylko kilku zawodników. Pozostałą część kadry w nowej rundzie będą stanowić młodzi piłkarze z grup młodzieżowych Hutnika. Pierwsze 20 minut zespół z Północy Szczecina grał bardzo odważnie i dwukrotnie zagroził bramce Adriana Piekutowskiego. Jednak z minuty na minutę rosła przewaga Chemików i już w 20 minucie było 1:0 dla Chemika. W 29 minucie meczu Wiktor Kurzawa podwyższył na 2:0 dla Chemika. Do końca pierwszej części spotkania bramki zdobyli jeszcze Szala i Kowalczyk. Dla Daniela mogło ty być drugie trafienie w tym meczu. Jednak w 22 minucie meczu nasz zawodnik nie wykorzystał jedenastki za faul podyktowany na Dąbrowskim. Na drugą część spotkania wyszła już zupełnie inna jedenastka Chemika. Złożona głównie z naszej młodzieży występującej w naszej Piłkarskiej Akademii. Młodzi piłkarze Chemika zdobyli jeszcze trzy bramki. Szczególnie ładne trafienie zaliczył zdobywca 7 bramki Jakub Dolak, który pięknym strzałem z około 25 metrów trafił prosto w okienko bramki Hutnika. Hutnicy zdobyli bramkę honorową w ostatniej minucie spotkania po rzucie karnym. Następny mecz kontrolny Chemicy rozegrają w następną sobotę. Zmierzą się w Policach z Białymi Sądów.

Chemik: Piekutowski(46’ Zając) – Cholewiński(46’ Kurek), Korzec(46’ Bochan), Janicki(46’ Skórzyński), Dyczewski(46’ Dąbrowski), Bieniek(46’ Kamiński), Ziółkowski(46’ Dolak), Kowalczyk(46’ Figiel), Szala(46’ Jabłoński), Dąbrowski(46’ Zarembski), Kurzawa(46’ Ratajczyk)

1:0 – 20 min Dąbrowski

2:0 – 29 min Kurzawa

3:0 - 34 min Szala

4:0 – 42 min Kowalczyk

5:0 – 55 min Bochan

6:0 – 61 min Ratajczyk

7:0 – 69 min Dolak J.