W meczu XVI kolejki III ligi chemicy pokonali na własnym boisku Górnik Konin 3:0. Bramki dla żółtozielonych zdobyli Szymon Kapelusz i Adam Wiejkuć, który dwukrotnie trafił do bramki rywali.

Od początku meczu Chemicy zyskali sporą przewagę i przez całe spotkanie pewnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Już w 5 minucie meczu mogło być 1:0 dla naszej drużyny, jednak strzał Kapelusza obronił bramkarz gości. W 16 min  było już 1:0. Kapitalne długie podanie Jóźwiaka z połowy boiska wykorzystał Kapelusz i strzałem z główki przelobował bramkarza Górnika. Pięć minut później powinno być już 2:0 dla chemików. Szymon Kapelusz przeciął podanie obrońcy Konina wpadł w pole karne i niestety przegrał z bramkarzem Górnika. W 44 minucie meczu goście stworzyli sobie jedyną okazję do zdobycia bramki. Na szczęście piłkę na linii bramkowej po strzale napastnika Górnika zablokował Adam Wiejkuć. Po przerwie stroną dominującą byli chemicy a goście z Konina starali bronić swojej bramki, jednocześnie szukając swoich szans w kontrach. Jednak w tym meczu obrona Chemika spisywała się bez zarzutu i szybko zażegnywała potencjalne zagrożenia pod bramką Brzozowskiego. Wreszcie w 69 minucie meczu po rzucie wolnym policzanie podwyższyli na 2:0. Najwyżej do piłki po dośrodkowaniu Jarosława Jóźwiaka wyskoczył Adam Wiejkuć i strzałem z główki pokonał Wiktora Bieśka. W 75 minucie meczu było już 3:0 dla Chemika. Na wysokości pola karnego faulowany został Szymon Kapelusz. Do piłki podszedł sam poszkodowany huknął z dystansu. Piłkę wybronił bramkarz Górnika, jednak przy dobitce Adama Wiejkucia był bez szans. Do końca meczu, pomimo jeszcze kilku okazji, wynik nie uległ już zmianie i żółtozieloni wygrali 3:0.

Chemik: Brzozowski - Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Janicki, Klimkowicz (69' Szewczykowski), Jóźwiak (81' Protasenko), Bedliński, Peda (81' Ziółkowski), Jałoszyński (86' Kąkol), Sobecki, Kapelusz

1:0 - 16 min Szymon Kapelusz

2:0 - 69 min Adam Wiejkuć

3:0 - 75 min Adam Wiejkuć