W meczu XIV kolejki III ligi nasz zespół pokonał na własnym stadionie Gwardię Koszalin 4:0. Bramki dla Chemików zdobyli po dwie Szymon Kapelusz i Mateusz Kowalczyk.

Mecz Chemika z Gwardią był jednostronnym widowiskiem. Chemicy w pełni zdominowali Gwardię i już pierwsza akcja po zaledwie 120 sekundach mogła i powinna przynieś bramkę dla naszej drużyny. W pole karne na pełnym gazie wpadł Szymon Kapelusz i uderzył z ostrego kąta. Niestety strzał Kapela jakimś cudem wybronił Hartleb. W 13 minucie było już 1:0 dla Chemika. Przed polem karnym faulowany został Krystian Peda. Do piłki podszedł Szymon Kapelusz i silnym strzałem pokonał golkipera Gwardii. Zaledwie 3 minuty później było już 2:0 dla naszej drużyny. W środku pola piłkę zawodnikowi Gwardii odebrał Mateusz Kowalczyk, popędził na bramkę i strzałem z około 12 metra pokonał bramkarza gości.  Od 22 minuty goście z Koszalina musieli grać w 10. Czerwoną kartką ukarany został Wojciechowski, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Szymona Kapelusza. Do rzutu wolnego podszedł Mateusz Kowalczyk i precyzyjnym strzałem w samo okno po raz drugi tego dnia pokonał Hartleba. Wynik do przerwy brzmiał 3:0 dla Chemika.  Zaledwie 6 minut po wznowieniu Szymon Kapelusz po podaniu Pawła Szewczykowskiego strzałem z główki zdobył swoją drugą bramkę i czwartą dla naszej drużyny. Do końca meczu Chemicy stworzyli sobie jeszcze kilka okazji do zdobycia kolejnych bramek. Jednak te już nie padły. Najlepszych okazji nie wykorzystali Bartosz Ława, którego strzał z rzutu wolnego obronił Hartleb i Szymon Kapelusz, którego strzał z linii bramkowej wybili obrońcy Gwardii.

Chemik: Brzozowski – Szewczykowski(54’ Klimkowicz), Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Kołat, Kowalczyk M., Protasenko(78’ Kąkol), Bedliński(65’ Ława), Jałoszyński, Peda(64’ Nizio), Kapelusz

Bramki:

1:0 – 13 min Szymon Kapelusz

2:0 – 16 min Mateusz Kowalczyk

3:0 – 23 min Mateusz Kowalczyk

4:0 – 51 min Szymon Kapelusz

Widzów: 400

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
  PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU  
 

 

     
  PARTNER KLUBU