W meczu inaugurującym rozgrywki IV ligi piłkarze Chemika Police pokonali na wyjeździe Hutnika Szczecin 5:0.

Chemicy od początku do końca dominowali nad zespołem Hutnika. Gospodarze próbowali przez pierwsze 20 minut dotrzymać kroku naszej drużynie jednak bramka Szymona Kapelusza z 24 minuty pokazała, że w tym meczu wygrany może być tylko jeden. Na drugą bramkę mimo kilku okazji musieliśmy czekać do 39 minuty, gdy po sprytnym rozegraniu stałego fragmentu, gry piłkę do pustej bramki Kapeluszowi wyłożył Protasenko i zrobiło się 2:0 dla Chemika. Po przerwie żółtozieloni dążyli do zdobycia kolejnych bramek. Sztuka ta udała się policzanom w 58 minucie, kiedy to kontratak Chemika wykończył Andrzej Protasenko. W 70 minucie było już 4:0 dla Chemika. Tym razem na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Nikita Vovchenko. Wynik na 5:0 w 83 minucie ustalił Szymon Kapelusz, pakując piłkę do siatki strzałem z ostrego kąta, nie dając szans na interwencje golkiperowi gospodarzy. Następny mecz Chemik zagra już w najbliższą środę na wyjeździe zmierzy się z Pogonią Połczyn-Zdrój

Chemik: Szybka - Szewczykowski, Wiejkuć, Andrzejewski, Ziółkowski, Protasenko(66' Kowalczyk M.), Ława, Kapelusz, Klimkowicz(65' Midzio), Białek(65' Krystek), Vovchenko(80' Gałecki)

1:0 - 24 min Szymon Kapelusz

2:0 - 39 min Szymon Kapelusz

3:0 - 58 min Andrzej Protasenko

4:0 - 70 min Nikita Vovchenko

5:0 - 83 min Szymon Kapelusz