W meczu XXVIII kolejki piłkarze Chemika Police wygrali na wyjeździe z Białymi Sądów 2:0. Bramki dla Chemika w tym meczu zdobyli Rogowski i Szewczykowski.

Niedzielny pojedynek Chemika z Białymi był ciekawym widowiskiem. Obie drużyny stworzyły sobie po kilkanaście okazji do zdobycia bramki. Skuteczniejsi okazali się policzanie i wywieźli trzy punkty z trudnego terenu. Dodatkowo sztab szkoleniowy miał małe pole manewru gdyż z powodu kontuzji i spraw osobistych w meczu nie mogli zagrać Bartosz Ława, Jarosław Jóźwiak, Szymon Kapelusz, Marek Hajdukiewicz, Dominik Lewandowski i Mikołaj Trajkowski. Za to na placu od pierwszej minuty pojawił się młody pomocnik Szymon Rogowski. Jako pierwsi groźną sytuacje stworzyli sobie gospodarze. W 6 minucie meczu po zamieszaniu w polu karnym z ostrego kąta uderzył Marcin    Nitecki. Na szczęście piłka po jego strzale minęła słupek bramki Chemika. W 27 minucie meczu było już jednak 1:0 dla Chemika. Podanie od Marcina Krystka    wykorzystał Szymon Rogowski. Chwilę później mogło być 2:0 ale dobrej okazji nie wykorzystał Vovchenko. Gospodarze odpowiedzieli kontratakiem, po którym sam na sam z Czarkiem Szybką znalazł się Milikowski. Na szczęście dobrą interwencją popisał się nasz bramkarz i wynik nie uległ zmianie. Wreszcie w 37 minucie padła druga bramka dla Chemika. Niepokojony przez nikogo Paweł Szewczykowski poprowadził piłkę przez 20 metrów przymierzył i strzelił za pola karnego nie dając szans na obronę bramkarzowi Białych. Po przerwie gra się bardziej wyrównała z momentami przewagi miejscowej drużyny. Jednak w naszej bramce tego dnia kapitalne zawody rozgrywał Czarek Szybka, który pewnymi interwencjami obronił nasz zespół przed stratą bramki. Tak jak w 70 minucie meczu gdy wyciągnięty jak struna wybronił groźne uderzenie Adama Milikowskiego. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Chemicy wywieźli trzy punkty z Sądowa. W następnej kolejce piłkarze Chemika Police zagrają na własnym stadionie z ekipą Błękitu Pniewo

Chemik: Szybka - Maśniak(65' Ziółkowski), Woś, Andrzejewski, Szewczykowski, Kowalczyk, Krystek, Białek(58' Gałecki), Klimkowicz, Rogowski(77' Maziarz), Vovchenko

1:0 - 27 min Szymon Rogowski

2:0 - 37 min Paweł Szewczykowski

Widzów: około 300