Piłkarze Chemika Police w meczu VIII kolejki pokonali na wyjeździe Arkonie Szczecin 0:6.

W poprzednim sezonie drużyna ze Szczecina sporo namieszała w meczach z naszym zespołem. Ogólnie nasi piłkarze w dwumeczu z zespołem z Lasku Arkońskiego zdobyli raptem punkt. Tym razem jednak Chemicy nie pozostawili złudzeń kto jest lepszy, pokonując Arkonię 0:6. Strzelanie w sobotnim meczu rozpoczął Szymon Kapelusz, który strzałem z bliskiej odległości pokonał Klichowskiego. W 38 minucie było już 0:2 dla Chemika. Z rzutu wolnego z około 25 metra dośrodkowywał Bartosz Ława a całą akcję zamknął strzałem z główki Emil Andrzejewski. Na minutę przed końcem pierwszej połowy żółtozieloni zdobyli trzecią bramkę a jej strzelcem był Paweł Szewczykowski, który wykorzystał dośrodkowanie Jarosława Jóźwiaka i z najbliższej odległości pokonał Klichowskiego. Na czwartą bramkę dla Chemika trzeba było czekać do 65 minuty. Wtedy to po składnej akcji całego zespołu bramkę zdobył Nikita Vovchenko. W 70 minucie meczu z boiska wyleciał zawodnik Arkonii Dawid Langner i gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. Osłabienie gospodarzy wykorzystał nasz zespół, który zdobył jeszcze dwie bramki a ich strzelcami byli Wojtek Gałecki i Nikita Vovchenko i ostatecznie Chemicy wygrali 0:6. W następnym meczu piłkarze Chemika Police zmierzą się na własnym boisku z beniaminkiem Wojewódzkiej Okręgówki drużyną Wicher Brojce.

Chemik: Szybka - Andrzejewski(72' Klimkowicz), Janicki, Szewczykowski, Hajdukiewicz, Jóźwiak(46' Gałecki), Kowalczyk(79' Ziółkowski), Ława B., Białek, Kapelusz(60' Protasenko), Vovchenko

Arkonia: Klichowski - Bogdaniec, Kleszczyński, Kochański, Król, Langner, Łaszkiewicz(46' Borys), Paszkiewicz(46' Małek), Rygiel(77' Stasiak), Walles, Kossakowski

0:1 - 12 min Szymon Kapelusz

0:2 - 38 min Emil Andrzejewski

0:3 - 44 min Paweł Szewczykowski

0:4 - 68 min Nikta Vovchenko

0:5 - 81 min Wojciech Gałecki

0:6 - 89 min Nikita Vovchenko