Zdecydowane zwycięstwo Chemika Police w kolejnym meczu rundy wiosennej! Nasza drużyna pewnie pokonała drużynę Gavii Choszczno 4:0 w sobotnim spotkaniu, które odbyło się na stadionie przy ul. Piaskowej 97.

Po pierwszej połowie meczu nasza drużyna prowadziła 1:0 po technicznym uderzeniu Emila Andrzejewskiego w 10. minucie. Wynik do przerwy mógłby być wyższy, gdyby nasi zawodnicy skuteczniej wykorzystali swoje okazje, jednak Szala, Dąbrowski i Żelazowski nie zdołali przekuć ich na bramki.

W drugiej połowie Chemik Police jeszcze mocniej nacisnął na przeciwnika i zaaplikował rywalowi kolejne trzy bramki. Dwa z tych trafień to bramki premierowe. Najpierw na 2:0 w 59. minucie podwyższył Daniel Kowalczyk, dla którego była to pierwsza bramka w oficjalnym meczu Chemika po powrocie z Hutnika. Na 3:0 bramkę zdobył Dominik Dąbrowski, który sprytnym lobem pokonał bramkarza rywali. Wynik meczu w 84. minucie ustalił Jakub Żelazowski, dla którego tak jak dla Kowalczyka było to pierwsze trafienie w barwach Chemika. Warto dodać, że przed meczem Policzanie mieli wielką chęć rewanżu za jesienną wyjazdową porażkę, gdyż w pierwszym meczu Gavia pokonała Chemika 2:1. Nasza drużyna podchodziła do spotkania z dużą koncentracją i determinacją, co dało widoczne efekty na boisku. W następnej kolejce nasz zespół zagra na wyjeździe z drużyną Białych Sądów.

Chemik: Piekutowski - Dyczewski(89' Cholewiński), Korzec, Bochan, Dąbrowski, Ziółkowski(86' Figiel), Kowalczyk, Kurzawa(82' Zarembski), Szala, Żelazowski(85' Kurek), Andrzejewski(69' Kamiński)

1:0 - 10 min Emil Andrzejewski

2:0 - 59 min Daniel Kowalczyk

3:0 - 82 min Dominik Dąbrowski

4:0 - 84 min Jakub Żelazowski