W meczu 16 kolejki Kipsta IV ligi piłkarze Chemika Police wygrali na własnym boisku z Orłem Wałcz 2:1.

Żółtozieloni od pierwszej do ostatniej minuty sobotniego spotkania, dominowali nad zespołem z Wałcza. Jedynie spora nieskuteczność sprawiła, że po pierwszych 45 minutach gry do szatni z jednobramkowym prowadzeniem schodzili goście. Gol ten padł w 41 minucie meczu. Przed polem karnym jednego z napastników Orła faulował Anotni Bochan. Do piłki podszedł Popiołek i uderzył nie do obrony. Z kolei  swoich szans w tej części meczu dla Chemika nie wykorzystali: Emil Andrzejewski, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Wałcza, Dominik Dąbrowski, Teramusa Honda i Dawid Szala.

Po przerwie policzanie jeszcze mocniej zaatakowali, zamykając rywali praktycznie na swojej połowie boiska. Na bramkę wyrównującą trzeba było jednak czekać do 61 minuty meczu. Wtedy to po kombinacyjnej akcji, kapitalnym podaniu, Kurzawę obsłużył Dawid Szala. Wiktor wpadł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał bramkarza Orła. W 74 minucie było już 2:1 dla Chemika. Bramkę dla Chemika zdobył Michał Janicki, który zamknął dośrodkowanie Dominika Dąbrowskiego. Do końca meczu chemicy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Chemika. W ostatniej jesiennej kolejce piłkarze Chemika zmierzą się na wyjeździe z Raselem Dygowo. Jednak nie będzie to ostatni mecz w tym roku. Chemika czekaj jeszcze mecz Pucharu Polski na szczeblu ZZPN, który zostanie rozegrany 26 listopada. Przeciwnikiem policzan będzie Iskra Golczewo.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Janicki, Bochan, Białek, Bieniek, Szala, Dąbrowski, Czajkowski(46’ Kurzawa), Honda, Andrzejewski

0:1 – 41 min Popiołek

1:1 – 61’ min Kurzawa

2:1 – 74 min Janicki