W meczu 28 kolejki Kipsta IV ligi żółtozieloni pokonali na własnym boisku Darłovię Darłowo 1:0.

Na boisku przy ul. Siedleckiej spotkały się drużyny, które w ligowej tabeli dzielą zaledwie dwie pozycje. Z przebiegu spotkania więcej klarowniejszych sytuacji mieli policzanie i to nasza drużyna mogła się cieszyć z trzech punktów. Pierwszą okazję na zdobycie bramki chemicy stworzyli sobie już w 10 minucie spotkania. Jednak dobrej okazji nie wykorzystał Dąbrowski, który w sytuacji sam na sam minął bramkarza i z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. Chwilę później groźnie z 20 metra uderzał napastnik Darłovii. Na szczęście jego strzał przeleciał kilka centymetrów nad poprzeczką. Wreszcie w 23 minucie spotkania policzanie przeprowadzili szybki atak. W pole karne wpadł Bartłomiej Białek i mając przed sobą tylko bramkarza został sfaulowany przez obrońcę gości. Sędzia główny Karol Arys wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Emil Jędraszak i pewnym strzałem przy słupku pokonał golkipera Darłovii. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania żółtozieloni mieli dwie doskonałe okazje do podwyższenia prowadzenia. Jednak szans nie wykorzystali Białek i Jędraszak.

Po przerwie więcej z gry mieli goście, chemicy natomiast cofnęli się do obrony i szukali swoich okazji w grze z kontry. W 65 minucie powinno być 2:0 dla Chemików. Jednak piłka po strzale Dąbrowskiego minimalnie minęła słupek. Najlepszą okazję goście z Darłowa mieli w 85 minucie spotkania. Wtedy to po niepewnym wyjściu Adriana Piekutowskiego do pustej bramki nie trafił zawodnik Darłovii. W doliczonym czasie gry policzanie mieli kolejną okazję do zdobycia drugiej bramki. Jednak tym razem dobrego podania Drumlaka nie wykorzystał Michałeczko. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Chemika. Następny mecz policzanie rozegrają już w najbliższy wtorek. Przeciwnikiem żółtozielonych w meczu wyjazdowym będzie Flota Świnoujście.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Janicki, Andrzejewski, Stachnik, Bieniek, Jędraszak(72’ Michałeczko), Dąbrowski, Szala(46’ Data), Ponce Garcia, Białek(72’ Drumlak)

1:0 – 24 min Emil Jędraszak