Ariel Szydłowski

W pierwszym meczu na własnym stadionie przegrywamy z Hutnikiem Szczecin 2:6.

Mecz zaczął się idealnie dla naszej drużyny, która przez pierwsze 20 minut gry miała przewagę i tą przewagę udokumentowała bramką Emila Andrzejewskiego w 15 minucie spotkania. Później do głosu doszli goście ze Szczecina i w zaledwie 7 minut odmienili losy spotkania. Najpierw po rzucie rożnym w 35 minucie i błędzie Piekutowskiego bramkę na 1:1 zdobył Nikita Vovchenko. Nie minęły dwie minuty a Hutnik wyszedł na prowadzenie po rzucie karnym, który wykorzystał Grochowski. W 42 minucie spotkania było już 1:3. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Michał Janicki i piłka po jego strzale wylądowała w samym okienku bramki Chemika.

Po przerwie nasz zespół zaatakował i stworzył sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Jednak minimalnie pomylił się Andrzejewski, Dąbrowski i Gracjan Korzec. Wreszcie w 57 minucie spotkania po szybkim ataku chemicy zdobyli drugą bramkę. Autorem trafienia dla policzan był Dominik Dąbrowski. Kiedy wydawało się, że żółtozieloni pójdą za ciosem Hutnik zdobył bramkę na 2:4. Drugi raz tego dnia na listę strzelców wpisał się Vovchenko. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:6. W ostatnich minutach do siatki naszego zespołu trafili jeszcze Grochowski i Misztal, który ustalił wynik spotkania. W następnej kolejce piłkarze Chemika zagrają na wyjeździe z Iną Goleniów.

Chemik: Piekutowski – Szczytniewski, Korzec, Andrzejewski, Jakubiak, Korotkiewicz, Endene(65’ Dyczewski), Drumlak(55’ Data), Szala, Białek