W sobotę 22 maja chemicy rozegrają siódmy mecz w ramach rundy drugiej rozgrywek III ligi. Przeciwnikiem ekipy  Mariusza Szmita i Mateusza Jakubiaka będzie Flota Świnoujście.

Drużyna z wyspy Uznam w ostatnich dwóch kolejkach odniosła dwa zwycięstwa. Oba te spotkania zostały wygrane na wyjeździe. Najpierw piłkarze   Floty    ograli   Gwardię Koszalin   2:1, a tydzień później grając na Wzgórzu Wolności w Wejherowie wygrali z miejscowym    Gryfem     3:1. Zespół  Floty Świnoujście w dotychczasowych meczach  domowych  odniósł cztery zwycięstwa, cztery razy zremisował i doznał pięciu porażek. Domowy bilans bramkowy to 19 bramek strzelonych i 22 straconych. Najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie Flota odniosła grając u siebie z drużyną Mieszko. Wygrywając to spotkanie 4:2. Natomiast największą porażkę piłkarze ze Świnoujścia zanotowali w meczu wyjazdowym z Radunią Stężyca (8:1).

Najlepszym strzelcem zespołu Unii jest   Paweł Iskra, który w obecnym sezonie zdobył 15 bramek. Nasza drużyna w ostatniej kolejce po zaciętym meczu przegrała na własnym stadionie z  Unią Swarzędz 1:3. Chemicy po pierwszej połowie remisowali Unią 1:1. Stworzyli sobie kolejne okazję do zdobycia, jednak ostatecznie górą byli goście . Sobotnie spotkanie zapowiada się arcyciekawie i można traktować je jako derby województwa. W poprzedniej rundzie na boisku w Policach padł remis 0:0. Jaki wynik padnie w sobotę? Tego dowiemy się po 90 minutach gry.