W meczu 18 kolejki 3 ligi piłkarze Chemika Police przegrali na własnym boisku z Górnikiem Konin 1:2.

Mecz mógł i powinien zacząć się idealnie dla naszej drużyny, która już po zaledwie 7 minutach gry powinna prowadzić z Górnikiem 2:0. Niestety doskonałych okazji nie wykorzystali Michał Chyrek, który w sytuacji sam na sam strzelił wprost w bramkarza oraz Dominik Dąbrowski, który strzelił minimalnie obok słupka. Następną okazję żółtozieloni mieli w 15 minucie meczu. Po zamieszaniu w polu karnym do piłki doszedł Kuba Świder i oddał strzał. Jednak piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Górnika. Chemicy atakowali ale to na prowadzenie w 35 minucie, po szybkiej kontrze i błędzie Huberta Siluka wyszli goście, którzy na domiar złego 4 minuty później otrzymali rzut karny. Stało się to gdyż w polu karnym napastnika sfaulował Natan Konik i sędzia główny wskazał wapno dla gości z Konina. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Malinowski.

Druga połowa to dominacja naszego zespołu. Chemicy ciągle atakowali i stwarzali sobie  okazje do zdobycia bramki. Najpierw dogodnej okazji nie wykorzystał Michał Chyrek. Michał zakręcił obrońcami Górnika wpadł w pole karne i uderzył minimalnie obok prawego słupka. Chwilę później po indywidualnej akcji w słupek trafił Kuba Świder. W 73 minucie żółtozieloni mieli kolejną okazję do zdobycia bramki. Jednak i tym razem po strzale Bartosza Białka zabrakło szczęścia. Wreszcie w 78 minucie meczu, doskonałe krosowe podanie od Ilia Michałowskiego wykorzystał Kuba Świder i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera Górnika. Żółtozieloni do końca meczu próbowali zdobyć bramkę dającą chociażby punkt w meczu z Koninem. Jednak wynik nie uległ już zmianie. W następnej kolejce podopieczni trenera Mariusza Szmita udadzą się do Stężycy na mecz z Liderem.

Chemik: Brzozowski – Konik(70’ Białek), Siluk, Kosacki, Klimkowicz, Michałowski, Jakubiak, Świder, Dąbrowski(60’ Szala 86’ Korotkiewicz), Data(60’ Midzio), Chyrek

0:1 – 31 min Mielczarek

0:2 – 35 min Milanowski

1:2 – 78 min Świder