Fot. Ariel Szydłowski

W meczu XIV kolejki III ligi przegrywamy mecz derbowy z Pogonią II Szczecin 0:2. 

Początek spotkania należał zdecydowanie do drużyny Pogoni, która zepchnęła naszą drużynę do defensywy i przez pierwsze 15 minut kontrolowała przebieg spotkania. Swoją przewagę w początkowej fazie gry portowcy udokumentowali bramką strzeloną przez Mariusza Fornalczyka. W dalszej części gry więcej z gry mieli żółtozieloni, którzy stworzyli sobie też dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki na 1:1. Niestety raz zabrakło precyzji przy strzale Mikołaja Midzio, a w drugiej sytuacji strzał Rudnika obronił Bursztyn. Po przerwie żółtozieloni zaatakowali mocniej drużynę gości. W 55 minucie chemicy zdobyli bramkę, po kombinacyjnej akcji i strzale Mikołaja Midzio, jednak sędzia główny uznał, że bramka padła z pozycji spalonej i wynik nie uległ zmianie. Chwilę później doskonałej okazji nie wykorzystał Daniel Kowalczyk. Strzał naszego zawodnika końcówkami palców wybronił Bursztyn. W 76 minucie Pogoń przeprowadziła kontrę, po której padła druga bramka a strzelcem bramki okazał się Jakub     Lis. Mimo, że policzanie przegrywali już dwoma bramkami to starali się za wszelką cenę zdobyć bramkę kontaktową, która pozwoliłaby wrócić do gry. Takie szanse nasza drużyna miała w 82 i 83 minucie, kiedy to dwukrotnie po strzałach naszych zawodników piłka trafiała w słupek. Najpierw strzał zza pola karnego oddał Borys Jałoszyński, a chwilę później w słupek trafił wprowadzony w drugiej części spotkania Bartłomiej Białek. Ostatecznie wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i Pogoń II mogła cieszyć się ze zwycięstwa. W kolejnym meczu chemicy zmierzą się z Mieszkiem Gniezno. 

Chemik: Brzozowski - Jakubiak, Stolz, Mykhailovskyy, Korotkiewicz(60' Białek), Ława, Klimkowicz, Konik(75' Dąbrowski), Jałoszyński, Midzio, Rudnik(46' Kowalczyk D.)

Bramki:

0:1 - 10 min Mariusz Fornalczyk 

0:2 - 76 min Jakub Lis

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
  PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU