Ostatni mecz

sobota, 23 marzec 2024
Unia Dolice 1 : 1 KP Chemik Police
20:00 | Unia Dolice

W meczu I kolejki Kipsta IV ligi piłkarze Chemika przegrali na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin 6:0

Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiej porażki. Przez ponad 20 minut Chemicy rozgrywali dobre zawody i dwukrotnie zagrozili bramce Bałtyku. Pomimo prób Szali i Adriano piłka nie znalazła drogi do bramki Bałtyku. W 20 minucie piłkarze Bałtyku przeprowadzili szybką kontrę po której bramkę zdobył Masny. W 26 minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Rzut karny po faulu Andrzejewskiego na Mikołajczyku wykorzystał Fijołek. Zaledwie 180 sekund później Bałtyk zdobył trzecią bramkę po trafieniu Mikołajczyka. Chemicy jeszcze się nie otrząsnęli po stracie trzeciego gola, a stracili następne dwie.

W przerwie meczu sztab żółtozielonych dokonał trzech zmian i na boisku pojawili się Dyczewski, Terumasa i Kurzawa. Wejście tej trójki bardzo ożywiło grę Chemika. Chemicy za wszelką cenę chcieli zmienić przebieg spotkania. Jednak mimo kilku okazji nie udało się pokonać golkipera Bałtyku. Szkoda tutaj zwłaszcza okazji Adriano, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam oraz okazji Kurzawy, który wpadł w pole karne, uderzył jednak piłka po jego strzale o centymetry minęła bramkę Bałtyku. Na domiar złego gospodarze przeprowadzili kontrę po której 6 bramkę dla Bałtyku zdobył Gruchała i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:0 dla Bałtyku. W następnej kolejce Chemik podejmie na własnym boisku Gwardię Koszalin. Mecz z Gwardzistami zostanie rozegrany 13 sierpnia o godz. 12:00

Chemik: Piekutowski - Stachnik, Korzec(46' Terumasa), Andrzejewski(70' Bochan), Bieniek, Janicki, Dąbrowski(46' Dyczewski), Białek(70' Wojciechowski), Adriano, Szala, Hikosaka(46' Kurzawa)