Ostatni mecz

sobota, 13 kwiecień 2024
KP Chemik Police 3 : 0 Odra Chojna
12:00 | Siedlecka, Police

W meczu piątej rundy pucharu Polski na szczeblu ZZPN chemicy wygrali z A klasową Arkonią Szczecin 7:1.

Żółtozieloni strzelanie rozpoczęli w 4 minucie meczu. Po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym piłka spadła wprost pod nogi Szymona Kapelusza, a ten z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. W 15 minucie było już 2:0 dla naszej drużyny. Faulowany w polu karnym został Kapelusz. Jedenastkę na gola zamienił Nikita Vovchenko. Chemicy nie zwalniali tempa i przed końcem pierwszej części zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw z jedenastu metrów trafił Krystian Peda, a w 28 minucie Jakub Sobecki pięknym strzałem z główki zdobył bramkę numer cztery. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Policzanie dalej dominowali zdobywali kolejne bramki. Kolejno trafiali Borys Jałoszyński, Oskar Klimkowicz by ostatecznie licznik zatrzymał się na cyfrze 7. Ozdobą całego meczy była właśnie bramka numer siedem. Z rzutu wolnego z około 16 metrów w samo okienko trafił Nikita Vovchenko dla którego było to drugie trafienie tego dnia. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:1 dla Chemika

Chemik: Brzozowski - Szewczykowski, Odlanicki-Poczobut, Kowalczyk M(46' Jóźwiak)., Klimkowicz, Kołat, Peda(46' Jałoszyński), Bedliński(60' Kąkol), Sobecki(46' Protasenko), Kapelusz(70' Kowalczyk D.), Vovchenko

0:1 - 4 min Szymon Kapelusz

0:2 - 15 min Nikita Vovchenko

0:3 - 23 min Krystian Peda

0:4 - 28 min Jakub Sobecki

0:5 - 55 min Borys Jałoszyński

1:5 - 59 min Michał Górski

1:6 - 66 min Oskar Klimkowicz