W sobotę 25 marca rozegrany został wyjazdowy mecz Chemika z Białymi Sądów, w ramach 21 kolejki Kipsta IV Ligi. Niestety, żółtozieloni ponieśli porażkę z wynikiem 2:1 (2:0).

Już w pierwszej połowie gospodarze narzucili swój styl gry i zdobyli dwie bramki. Pierwszą po rzucie rożnym strzelił Argentyńczyk Rodrigo w 15 minucie, a drugą tuż przed końcem pierwszej części spotkania po kolejnym stałym fragmencie bramkę dla Białych Sądów zdobył MagnuskiChemicy także mieli swoje szanse na zdobycie bramki, jednak strzał Białka trafił w słupek a strzał Dawida Szali minął minimalnie bramkę Sądowa.

Po przerwie nastąpiły zmiany w składzie Chemika, na boisku pojawił się Janicki i Dyczewski, którzy wprowadzili dużo ożywienia w grę naszego zespołu. Mimo sporej przewagi i kilku okazji dopiero w 89 minucie meczu Chemik zdobył bramkę kontaktową. Po szybkiej wymianie podań sytuacje sam na sam wykorzystał Michał Janicki.

Gospodarze kończyli mecz w 10 po czerwonej kartce dla jednego z obrońców Białych. Chemik do końca próbował zdobyć bramkę na 2:2 jednak ostatecznie gospodarze zdołali utrzymać korzystny dla siebie wynik. Niestety, po dwóch wiosennych wygranych nasz zespół zaliczył pierwszą wiosenną porażkę w rozgrywkach ligowych. W następnej kolejce Chemik zagra z Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Mecz z Rewalem zostanie rozegrany w sobotę o godz. 14:00.

Chemik: Piekutowski - Dąbrowski, Korzec, Bochan, Białek, Kowalczyk, Bieniek(46' Janicki), Ziółkowski(75' Kamiński), Szala, Kurzawa(46' Dyczewski), Żelazowski